LAŽNA VOZAČKA Zadranka: “Čije dijete treba izgubiti glavu da bi se krenulo provjeravati vozačke?”

U zadarskoj Facebook grupi “TRN U OKU…ZADAR” nedavno je objavljena fotografija dozvole boravka i vozačke dozvole stranog radnika, uz komentar korisnice Pastorke Mojmirčić koji je izazvao lavinu reakcija.

– Gospodin koji je jučerizgubio u utrci sa ZET-ovim tramvajem ima sve kategorije položene na isti datum? Tko provjerava vozačke i čije djete treba izgubiti glavu da bi se krenulo u provjeravanje vozačkih dozvola iz zemalja trećeg svijeta? Napisala je Mojmirčić, aludirajući na sustav izdavanja i priznavanja stranih vozačkih dozvola u Hrvatskoj.

Komentari su se brzo nizali. Lalić M Zuber je upozorio:

– Kome god da je smješno, neće biti kad se njegova obitelj nađe u autu s takvim vozačem.

Luka Budanović je pokušao pojasniti situaciju, ističući da profesionalne kategorije imaju ograničenje zbog tzv koda 95, što znači da dozvole za te kategorije vrijede 5 godina i njihova valjanost se vidi u trećem stupcu vozačke dozvole.

Rasprava je otišla i u humoristične vode, pa je tako Haris Kohnić rekao:

– Čudo da nema još dozvolu za tramvaj.

Ova objava otvorila je širu temu o regulaciji i provjerama stranih vozačkih dozvola. Provjerava li se stvarna osposobljenost vozača koji dolaze raditi u Hrvatsku, pogotovo u sektor prijevoza ili se njihove dozvole priznaju automatski bez dodatnih testiranja.

 

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...