DALMATINSKA LIGA Juniorima Abecede tri boda protiv Uskoka iz Klisa

U 18. kolu 1. NL kadeti i juniori Abecede danas su na Sportskom centru “Miro Surać” odmjerili snage s vršnjacima iz NK Uskok. Svakom su klubu na kraju pripala po tri boda, budući da je u dvoboju mlađih selekcija slavila momčad iz Klisa, a onih starijih domaći sastav.
Juniorska utakmica dobro je krenula za žute, jer je gostujući igrač Stipe Delić već u 5. minuti poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:0. U nastavku susreta vodila se velika borba, a zasluženu pobjedu Abecede na koncu je potvrdio Zvonimir Pleslić golom u 83. minuti za konačnih 2:0.
Devetom prvenstvenom pobjedom Abeceda se učvrstila u sredini ljestvice s 28 bodova, a sada ima i pozitivnu gol razliku, 39:38.
Dvoboj kadeta presudio je, pak, samo jedan gol i to onaj igrača Uskoka Jere Vetme u 11. minuti za 0:1. Nastojanja domaćih da do kraja pokušaju doći barem do izjednačenja nisu urodila plodom i bodovi su otišli put juga.
S 14 osvojenih bodova kadeti Abecede trenutačno se nalaze na 12. mjestu prvenstvene ljestvice.
U sljedećem kolu naše momčadi gostuju kod Junaka u Sinju.