BEZ REGISTRACIJE I DOZVOLE Ponavljaču prometnih prekršaja, policija je privremeno oduzela vozilo te je uz optužni prijedlog odveden na nadležni sud

Policijski službenici Postaje prometne policije Zadar su 03. ožujka u 08.03 sati u Sukošanu, tijekom nadzora prometa zaustavili i kontrolirali automobil zadarskih registarskih oznaka kojim je upravljao 51-godišnji hrvatski državljanin.
Provedenom kontrolom utvrđeno je da vozač upravlja automobilom zadarskih registarskih oznaka, za koje je valjanost prometne dozvole istekla za više od 15 dana, te za vrijeme dok mu je na snazi zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom “B” kategorije, izdana temeljem Rješenja nadležnog suda u Zadru.
Poradi počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, 51-godišnjak je uhićen i doveden u prostorije policije.
Obzirom da se radi o učestalom ponavljaču prekršaja Zakona o sigurnosti prometa na cestama, ostvareni su zakonski uvjeti te je od prekršitelja privremeno oduzet automobil kojim je upravljao.
Nadalje, uz optužni prijedlog u kojem je uz novčanu kaznu zatraženo zadržavanje, izircanje kazne zatvora, kao i zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od dvanaest mjeseci te trajno oduzimanje vozila, 51-godišnjak je jučer prepraćen na Prekršajni odjel Općinskog suda u Zadru, stoji na stranicama zadarske policije.