NOVI BOJKOT Donosimo sve detalje i najave
![](https://i0.wp.com/www.antenazadar.hr/wp-content/uploads/2025/01/trgovina-hvidakovc-02.jpeg?fit=2048%2C1536&ssl=1)
Platforma Halo, inspektore, koja je organizirala bojkote trgovačkih lanaca i nekih proizvoda, danas najavljuje nove korake.
Izjavu o tome pratite UŽIVO na N1 s početkom u 15 sati.
Podsjetimo, danas navečer završava tjedni bojkot triju trgovačkih lanaca i triju proizvoda koji se održava na poziv platforme Halo, inspektore.
Platforma Halo, inspektore! pozvala je prošloga tjedna potrošače na potpuni bojkot Lidla, Eurospina i dm-a te triju proizvoda – Coca Cole i drugih gaziranih pića, vode u bocama i deterdženta za posuđe, i to od četvrtka ujutro prošli tjedan do današnje srijede uvečer.
Vladina odluka na snazi od petka
Vlada je pak na prošlotjednoj sjednici donijela Odluku o izravnim mjerama kontrole cijena određenih proizvoda i kategorija proizvoda u trgovini na malo, kojom utvrđuje listu 70 proizvoda s ograničenim cijenama. Na taj način želi pomoći građanima u zaštiti od visokih cijena u trgovinama.
Odluka na snagu stupa u petak, 7. veljače, prenosi N1.