DOŠAO DO ZNANSTVENOG RADA Predsjednik Kolumbije ozbiljan: Legalizirajte kokain, nije gori od viskija

Kolumbijski predsjednik Gustavo Petro rekao je tijekom sastanka vlade da kokain “nije gori od viskija” i da je ilegalan samo zato što dolazi iz Latinske Amerike, prenosi N1.

Kolumbija, najveći svjetski proizvođač i izvoznik kokaina, provela je desetljeća u borbi protiv trgovine drogom, ali je ljevičarski predsjednik te zemlje ustvrdio da je droga žrtveni jarac američkih političara, koji su desetljećima vodili rat protiv droge, piše Politico.

“Kokain je ilegalan jer se proizvodi u Latinskoj Americi, a ne zato što je gori od viskija”, rekao je Petro.

“Znanstvenici su to analizirali – kokain nije gori od viskija”, dodao je, navodeći da bi se globalna industrija kokaina mogla “lako uništiti” ako bi se droga legalizirala u cijelom svijetu.

Tvrdi da bi se švercere droge lako demontiralo kad bi se kokain legalizirao u svijetu. “Prodavao bi se kao vino.”

Istovremeno, Petro je istaknuo da fentanil, koji je pridonio opioidnoj krizi u SAD-u, “ubija Amerikance, ali nije proizveden u Kolumbiji”.

Proizvodnja kokaina u Kolumbiji dosegla je rekordnu razinu 2023., skočivši za 53 posto na više od 2600 tona, pokazuju podaci Ureda Ujedinjenih naroda za droge i kriminal.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...