UVJERLJIVA POBJEDA Zadar je druga dimenzija za Zabok!

ZABOK – ZADAR 54:85 (9:20, 18:22,16:22, 11:21).

FAVBET Premijer liga: 2. kolo
Suci: Marko Stanković, Branimir Galić, Teo Miletić.
ZABOK: Sikirić (6), Pavković, Lužaić (7), Cinac (15), Tomas, Herceg (1), Savić (8), Črnjević (6), Lihtar, Bistrović, Borovčak, Cvitanović (11), Karahodžić.
ZADAR: Mihailović (16), Wahl (10), Klarica (13), Gegić (9), Proleta (6), Žganec (7), Mazalin (6), Dundović, Ramljak (9), Gilbert (9), Torbarina.

Aktualni prvak Hrvatske, Zadar – nije dopustio iznenađenje na gostovanju kod Zaboka, iako je domaćin neočekivano poveo u 3. minuti, 9:0, nakon tri trice u nizu iskusnog Dina Cinca. Odmah je zadarski stručnjak Danijel Jusup uzeo minutu odmora – kako bi svojim igračima ukazao na pogreške. Uslijedila je puno ozbiljnija igra gostiju. Naime, do kraja prve četvrtine Zabok nije ubacio niti jedan poen, s druge strane, Zadar ih je postigao 20 – te je prva dionica završena rezultatom 9:20.

Dodajmo, kako je u prvoj četvrtini razlika u skokovima debelo bila na – Zadrovoj strani 6:18.

Približio se Zabok na samo sedam poena zaostatka u 12. minuti, 15:22, ali do poluvremena razlika je samo rasla u korist Zadra – koji na veliki odmor odlazi s vodstvom 27:42. U domaćim redovima nakon prvih 20 minuta Cinac je postigao 15 koševa, od čega tri trice. Amar Gegić kod Zadra imao je očajan šut 0:5, skok je bio na strani Zadra 11:26.

Gegić je prve poene (tricu) ubacio u 24. minuti – za visoku zadarsku prednost plus 16, 31:47. Najveća prednost iznosila je 53:85 (+32), u 40. minuti…

Na kraju brutalna razlika u skokovima – Zabok 23, Zadar 49. Zabrinjava loš postotak šuta Gegića od 3-10, za dva 1-5, za tri 2-5, veliki je potrošač lopti, morao bi se ipak – malo kontrolirati…

Košarkaši Zadra neće se vraćati u Zadar, već će ostati u Zagrebu, nakon čega lete za Podgoricu, gdje ih u ponedjeljak, 7. listopada u dvorani “Morača” od 19 sati očekuje susret 3. kola ABA lige – protiv Studentskog centra. Idući ispit u FAVBET Premijer ligi – Zadrani će kao domaćini imati protiv zagrebačke Dubrave, termin utakmice tek će se definirati.