1.ŽNL Velebit odnio bodove u Sukošanu. Zlatna luka kasno se probudila!

ZLATNA LUKA SUKOŠAN – VELEBIT BENKOVAC 2:3 Orlović 68., Josić 75./Nakić 14., Šušak 27.(11m), Josić-Jurjević 34.

SUKOŠAN – Igralište Dešenj
Gledatelja: 140
Sudac: Tomislav Čulina (Pridraga)
1.ŽNL: 1. kolo

ZLATNA LUKA: Žilić, L.M Labus, Babić (od 80. I. Sudinja), Drobnak, Martinović, Marić (od 46. Miočić), Orlović, Lončar, Kevrić (od 46. Čanković), Josić, B. Sudinja. Trener: Šime Ivković
VELEBIT: Viduka, Nakić (od 80. Rosić), Josić-Jurjević, Šitum, Šušak, Ćumurdžić (od 89. Tadić), J.Bačić, Rašić (od 28. Brkljača), Duvnjak, Mikulić (od 69. M. Bačić), Kolić. Trener: Šime Kardum

140 gledatelja (više nego na Stanovima u 3.NL-jug!) uživalo je u otvorenom susretu u kojem su se bolje snašli gosti iz Benkovca. Već u 14. minuti Velebit je nakon velike pogreške domaće obrane poveo 0:1 preko Nakića – kojem nije bilo teško s pet metra matirati domaćeg vratara Žilića. U 27. minuti Drobnak ruši Rašića i to je za suca Čulinu bio penal – čist kao suza. Siguran realizator za 0:2 bio je Šušak. Pritom se ozlijedio najbolji gostujući igrač Rašić – koji je morao biti zamijenjen. Bezidejno su djelovali “žuto-zeleni “u tim trenucima. U 34. minuti kardinalna pogreška Zlatne luke – efektno je pogodak realizirao Josić-Jurjević s lijeve strane – pogodivši bliži kut domaćeg čuvara mreže  – za 0:3 i odlazak na odmor.
Domaći trener Šime Ivković očitao je bukvicu svojim igračima u modernim svlačionicama na poluvremenu – i to je urodilo plodom u nastavku susreta.

Pritisnula je Zlatna luka Benkovčane i sve je mirisalo na pogodak. Igrala se 48. minuta Šušak je srušio kapetana Zlatne luke Lucijana-Martina Labusa, međutim Bruno Orlović je bio neprecizan s 11 metara. U 68. minuti erupcija oduševljenja na tribini! Strijelac za 1:3 bio je Orlović nakon akcije koju je započeo Labus. Sve su “karte na stol” bacili domaćini i u 75. minuti preko Josića udarcem iz blizine smanjuju na 2:3. Totalna “okupacija” je uslijedila u posljednjih 20 minuta susreta – ne bi li Sukošanci izjednačili. Čistu situaciju za poravnanje imao je Labus u 88. minuti, ali njegov udarac otišao je “nebu pod oblake”. Velebit je bučno proslavio pobjedu pjesmom u svlačionici…

U utakmicu smo ušli s pola gasa, misleći da će pobjeda doći sama od sebe. Napravili smo neke promjene na poluvremenu, ali zaostatak 0:3 protiv kvalitetnog protivnika – bilo je previše za nas, prekasno za preokret. Moramo iz svega izvući pouku. Velebitu čestitam na pobjedi, a mi se okrećemo idućem protivniku. Možda sam i ja malo odgovoran s promjenom formacije u 4-4-2, zato što nam je nedostajalo nekoliko igrača. Treba još posložiti mlađe igrače u takvu formaciju, rekao je trener Zlatne luke, Šime Ivković.

Zadovoljan sam pobjedom, ali moglo je završiti i drugačije. Imali smo problem jer nam se prerano ozlijedio kapetan Rašić. Zlatna luka ima problem s mlađim igračima koji su malo slabije kvalitete. Odličan ambijent je bio na igralištu Dešenj, kazao je trener Velebita, Šime Kardum.