KAKAV MEČ! KAKAV TENIS! Donna Vekić nakon velike drame izborila polufinale Olimpijskih igara! Igra se već sutra…

Donna Vekić plasirala se u polufinale Olimpijskih igara nakon dramatične pobjede nad Ukrajinkom Martom Kostjuk s rezultatom 2:1 u setovima (6:4, 2:6, 7:6).

U polufinalu, koje se igra u četvrtak navečer, Vekić će se suočiti sa Slovakinjom Annom Karolinom Schmiedlovom, 67. igračicom svijeta, koja je u četvrtfinalu iznenadila i izbacila Barboru Krejčikovu, aktualnu osvajačicu Wimbledona.

Meč protiv Kostjuk bio je pun preokreta i nevjerojatnih trenutaka. Vekić je dominantno započela prvi set, ali je u drugom potpuno izgubila ritam.

U odlučujućem setu, dva puta je servirala za meč i oba puta promašila, propuštajući meč-loptu. Meč je na kraju odlučen u tie-breaku, gdje je Kostjuk povela 4:0, no Vekić se vratila na 5:5 i spasila meč-loptu na servis protivnice. Nakon nekoliko propuštenih prilika, Vekić je napokon iskoristila petu meč-loptu i završila meč drugim asom, osiguravši veliku pobjedu.