USPJEŠAN ZAVRŠETAK SEZONE ZA PK ZADAR Rita Herceg brončana u Zagrebu na PH!

Od 18. do 21. srpnja se u Zagrebu na bazenu Svetice održalo ljetno državno prvenstvo, gdje su se okupili najbolji plivači i plivačice iz 37 plivačkih klubova iz Hrvatske. Na natjecanju je nastupilo 370 plivača iz kategorija mlađih juniora, juniora, mlađih seniora i seniora koji su se natjecali u individualnim i štafetnim disciplinama te skupljali individualne i ukupne (klupske) plasmane. U jutarnjim utrkama, sve kategorije plivača su plivale kvalifikacijske utrke; 8 najbržih plivača iz jutarnjeg dijela programa nastupalo je u popodnevnim A finalima, a idućih 8 u B finalima. Kategorija seniora ujutro je nastupala u kvalifikacijama, a popodne je plivala za seniorski poredak.

Za Plivački klub Zadar, natjecalo se 9 plivačica i plivača u pratnji trenera Željka Olujića. Muški dio ekipe predstavljali su: Lovre Dellavia, Filip Gajić, Ivano Kuman, Matija Ukalović i Niko Baričević, a žensku postavu činile su: Rita Herceg, Mia Šarić, Andrea Uhoda, Danica Sorić te Hana Sivec koja im se pridružila u štafetnom nastupu. Trener je zadovoljan ostvarenim uspjehom plivača u Zagrebu. Cilj na glavnom natjecanju sezone je ostvariti nove osobne rekorde svakog plivača te zajedničkim snagama zauzeti što bolji ekipni plasman što je ova mala i mlada postava i uspjela; ponosni smo na sve njih.

Najuspješnija članica Kluba, Rita Herceg je svoj najvrijedniji rezultat ostvarila je u disciplini 200m prsno (2:47.70) gdje je u jutarnjim kvalifikacijama osvojila brončanu medalju u kategoriji juniorki. Tim rezultatom izborila je popodnevno seniorsko finale te se u finalnoj trci ukupno plasirala na 4. mjesto s još brže isplivanim vremenom iste discipline (2:46.40) te isplivala najveći broj bodova (564) u istoj. Rita je također izborila i finalni B nastup u disciplini 100m prsno (1:17.76) gdje je ukupno zauzela 10. mjesto. Nastupila je i u disciplini 50m prsno (37.04) u kojoj se plasirala na 15. mjesto u kategoriji juniorki.

Izvrsna je bila i mlađa juniorka Mia Šarić koja je također izborila 2 popodnevna B finala u disciplinama 200m leđno (2:33.34) i 200m mješovito (2:44.67) te se ukupno plasirala na 14. mjesta u disciplinama. Nastupila je još i u disicplinama 100m leđno (1:12.33) gdje je zauzela 9. mjesto u kategoriji ml. juniorki, 50m leđno (33.72) 14. mjesto te 50m leptir (31.78) 19. mjesto. Kod plivača se u ml. juniorskoj kategoriji istakao Ivano Kuman koji je otplivao svoj osobni rezultat u disciplini 100m prsno (1:11.28) te zauzeo 9. mjesto u kategoriji, a isti plasman je ostvario je i na 200m prsno (2:38.28), dok je na 50m prsno (32.98) zauzeo 13. mjesto.

Za Pk Zadar su još nastupili: junior Lovre Dellavia koji se plasirao na 17. mjesto u disciplinama 50m i 100m prsno; ml. junior Filip Gajić je otplivao svoj osobni rezultat u discipliama 50m i 100m slobodno te 50m leptir; ml. junior Matija Ukalović koji je također otplivao svoj osobni rezultat u disciplini 50m slobodno.

Najbolji štafetni plasman Pk Zadar je imao u ženskoj seniorskoj štafeti na 4x100m mješovito (Mia Šarić, Rita Herceg, Hana Sivec, Danica Sorić) koja je zauzela 6. mjesto. U muškoj konkurenciji, također u seniorskoj štafeti 4x100m mješovito u sastavu: Filip Gajić, Lovre Dellavia, Ivano Kuman, Niko Baričević, plivači su zauzeli 10. mjesto. Muška ml. juniorska štafeta 4x100m slobodno u sastavu: Ivano Kuman, Niko Baričević, Matija Ukalović, Filip Gajić je zauzela 10. mjesto. Štafeta 4×100 mixed mješovito (Mia Šarić, Lovre Dellavia, Rita Herceg, Filip Gajić) zauzela je 8. mjesto.

U ekipnom poretku klubova prema zbroju malih bodova, Pk Zadar je u konkurenciji od 37 klubova, zauzeo visoko 17. mjesto s osvojenih 286 bodova. Plivačice su ukupno zauzele 13./21., a plivači 22./29. mjesto.

-Natjecatelji prve ekipe Zadra, uspješno su priveli kraju i ovu natjecateljsku sezonu te im sad slijedi kraća ljetna stanka u kojoj svim našim članovima želimo da se dobro i zasluženo odmore. Za ekipu iz ljetne škole plivanja nema odmora jer Pk Zadar 24. srpnja na bazenu Kolovare organizira “Ljetno županijsko prvenstvo u plivanju”. – poručili su iz PK Zadar. Sretno svima!