PRVA MEDALJA Strijelac Miran Maričić donio Hrvatskoj broncu na Olimpijskim igrama u Parizu!

Hrvatska je osvojila prvu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Strijelac Miran Maričić (27) osvojio je broncu u finalu zračne puške na deset metara. Petar Gorša, drugi hrvatski predstavnik u finalu, završio je na šestom mjestu.

Maričić je ukupno osvojio 230 bodova, drugi je bio Šveđanin Victor Lindgren, a zlatni Kinez Sheng Lihhao.

Maričić je nakon prve serije od pet hitaca bio drugi s 52.8 bodova, a Gorša šesti s 51.8 bodova. Maričić je bio drugi i nakon druge serije sa 105.1 bodom, a Gorša se popeo na četvrto sa 104.8 bodova. Gorša, kojem su ovo četvrte Olimpijske igre, nakon 16 hitaca je završio natjecanje sa 165.6 bodova, piše index.hr.