MEMORIJAL EDI PERINČIĆ Ponedjeljak donosi čak pet utakmica

Nedjelja navečer ponudila je još jednu zanimljivu večer po pitanju ishoda i prikazanih partija. Gledatelji, pogotovo domaći, mogli su biti zadovoljni prolaskom svojih ljubimaca iz MNK Stanovi u 3.kolo. Razloga za zabrinutost ima najmlađa vojska navijača sa Sinjoretova, razočarani su ispadanjem  prošlogodišnjih pobjednika koji su na Stanove došli sa svega petoricom igrača. Plovanija se hrabro i kvalitetno suprostavila Pakoštancima, čak su uspjeli vratiti izgubljenu prednost od dva gola, i na kraju zrelom igrom i širom klupom zasluženo slaviti.

Veterani:

Termin – Maslina 2:3

TERMIN: Damir Erstić, Danijel Rip, Zoran Patača, Ivan Klarin, Darko Modrić,  Marlon Duspara (1), Željko Kamber, Frane Milutin. Voditelj: Marlon Duspara.

MASLINA: Joso Vulić, Josip Mrkić (1), Antonio Perović, Željko Laća (1), Marko Maki Sinovčić (1), Ivan Čolak (1). Voditelj: Joso Vulić.

U nastavku veteranskog djela turnira, u Skupini B, ekipa Masline je u prvom kolu došla do pobjede protiv Termina, koji na Memorijalu Edi Perinčić nastupa sa ekipama u obje konkurencije. Pobjedu Masline golovima su potpisala bivši igrači novigradskog NOŠK.a.

Seniori:

MNK Torovi Street food – MNK Sinjoretovo 5:2

Igrač utakmice: Jure Copić (MNK Torovi Stree food)

MNK TOROVI STREET FOOD: Josip Kardum, Vice Birkić, Nikola Jurišić, Josip Radić, Tomislav Kuman, Bruno Žilić (1), Jure Copić (4), Luka Celić, Stipe Došen. Voditelj: Marko Mrkić.

MNK SINJORETOVO: Dino Stura, David Katuša (1), Marko Kapitanović, Frane Ljumeži, Filip Batur (1). Voditelj: Marko Katalinić.

Prošlogodišnji pobjednik MNK Sinjoretovo, oprostio se odmah u prvom kolu. U obranu titule, došli su sa svega petoricom igrača, bez zamjena. David Katuša držao ih je iznad vode u prvom poluvremenu koje je završilo neodlučeno 2:2. Nedostatak zamjena i snage kod Sinjoretova, a prvoligaška pojačanja iz šibenskih klubova, bila su prevaga za biogradsku ekipu Torova u drugom poluvremenu. U pobjedničkom sastavu istaknuo se Jure Copić sa četiri postignuta pogotka.

MNK Pakoštane – MNK Plovanija 4:7

Igrač utakmice: Danijel Toman (MNK Plovanija)

MNK PAKOŠTANE: Rosan, Josip Vujasin (2), Marin Barešić, Mate Šarin (2), Bruno Bilokapa, Ivo Kukin.

MNk PLOVANIJE: Goreta, Toman (2), Mario Tomić (1), Gobin, Mateo Rončević (1), Mateo Čirjak (1), Toni Junaković (1), Jure Ivandić (1), Martin Čirjak. Voditelj: Ivan Jurić.

Pakoštanci su kasnili na utakmicu, i stigli su sa šestoricom u zapisniku. Uz to, odmah su bili šokirani sa brzopoteznim vodstvom (0:2) motivirane Plovanije. Do poluvremena je rezultat bio dva puta poravnat (2:2, i 3:3). Na početku drugog djela Mate Šarin je  zabio za prvo i jedino vodstvo žuto-crnih (4:3).  Do kraja susreta najbolji igrač utakmice Danijel Toman, je u više navrata asistirao suigračima za pobjedu Jurićeve ekipe.

MNK STANOVI – GALOVAC 3:2

Igrač utakmice: Filip Sentić (MNK Stanovi)

MNK STANOVI: Rafo Baričić, Marin Mikulić, Sentić (2), Antonio Šarić, Popov, Antonio Mršić, Lovre Bubalo (1). Voditelj: Tomislav Zelić.

GALOVAC: Ante Pedić, Hrvoje Jovančević, Marko Kožul (1), Ivan Kožul, Zvon. ČirjakRoko Burčul, Klaudijo Šare, Josip Perinić (1), Karlo Kadija, Stipe Silov. Voditelj: Denis Bačić.

Domaćin Stanovi je protiv dobrog Galovcanogi – kojem su mnigi predviđali i uspješniji ishod – bio izrazitom pragmatičan. Dobra obrana iza centra, ono što bi prošlo, to bi na vratima zaustavljao sigurni Rafo Baričić. Dok je prema naprijed sve odlučio trenutak inspiracije Filipa Sentića. Točnije u dva navrata, Fićo je svojom ljevicom, snažnim i preciznim udarcima (pod gredu) ugradio odlične pogotke u vodstvo Stanaraca od 3:0 na poluvremenu. Galovčani su deset minuta prije kraja sa igračem-golmanom krenuli na sve ili ništa. Uspjeli su samo ublažiti poraz (3:2), odnosno Stanovi su slavili prolaz među osam najboljih.