4-2 Sjajna Hrvatska razbila Egipat!

Hrvatski nogometni reprezentativci osvojili su ACUD kup koji se održavao u Egiptu, u finalnom susretu izabranici Zlatka Dalića svladali su domaćina s 4-2 (1-1).

Egipat je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Rami Rabia. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a Nikola Vlašić je u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod gredu suparničkih vrata. U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2-1, dok je finale odlučeno u 77. minuti kada je, također glavom, za 3-1 poentirao Andrej Kramarić. Potom je zabio i Lovro Majer, u 86. minuti je postigao gol za 4-1, dok je u 94. Mohamed El Shami dao pogodak za konačnih 4-2.

Čak osam promjena u udarnom sastavu napravio je hrvatski izbornik Zlatko Dalić u odnosu na polufinale. Isti igrači su ostali jedino Luka Modrić i Marcelo Brozović te Joško Gvardiol, koji je bio na drugoj poziciji, na lijevom boku. Isto tako, premijerne nastupe u reprezentaciji su upisali vratari Nediljko Labrović u prvom, odnosno, Dominik Kotarski u drugom poluvremenu.

EGIPAT – HRVATSKA 2-4 (1-1)

Strijelci: 1-0 Rabia (6), 1-1 Vlašić (21), 1-2 Petković (57), 1-3 Kramarić (77), 1-4 Majer (86), 2-4 El Shami (90+4)

Stadion Capital. Gledatelja: 58.000. Sudac: Abdou Doiuf (Senegal).

EGIPAT: Gabal – Hany, Rabia, Abdelmonem, Hamdy – Tawfik (od 46. Kouka), Attia (od 86. Atef), Kafsha (od 79. El Shami) – Marmoush (od 79. Cherif), Mohamed (od 67. Fathi), Trezeguet (od 79. Shalaby). Izbornik: Hossam Hassan.

HRVATSKA: Labrović (od 46. Kotarski) – Stanišić, Vida, Pongračić, Gvardiol (od 60. Juranović) – Modrić (od 60. Marco Pašalić), Brozović (od 46. Kovačić), Vlašić (od 67. Mario Pašalić) – Majer, Petković (od 67. Kramarić), Pjaca. Izbornik: Zlatko Dalić.

22:58
Velika predstava Lovre Majera
86′

Golčina Lovre Majera. Tukao je s 16 metara i pogodio rašlje.
22:55
Kramariću bježi lopta
82′

Pjaca je lijepo pronašao Kramarića, koji nije uspio primiriti loptu, stoga nema nove opasnosti za domaćine.