Zadar teškom mukom na Baldekinu pobijedio Šibenku!

Košarkaši Zadra su u susretu drugog kola FAVBET Premijer lige u dvorani na Baldekinu pred 750 gledatelja pobijedili Šibenku rezultatom 75:80 (18:21, 22:18, 23:21, 12:20).

Zadar je bolje otvorio dvoboj i u 3. minuti poveo 0:7. Uslijedila je serija domaćina 9:0, zahvaljujući, prije svega, Arminu Hrštiću, šuterskom pojačanju iz BiH, koji je postigao svih devet (dvije trice) uvodnih poena i na semaforu je u 3. minuti svijetlilo 9:7. Potom i 14:9 za igrače Damira Milačića u 7. minuti. Tricom Drežnjaka, prva četvrtina završena je vodstvom gostiju 18:21.

U 13. minuti raspucana Šibenka, tricom Mandalinića ima plus šest, 29:23. Na drugoj strani, dvije trice u nizu postiže i sigurni “bombarder” Klarica, za vodstvo igrača u plavim majicama u 17. minuti, 34:39. Energični, rastrčani i borbeni Šibenčani se ne predaju, u 20. minuti opet vode rezultatom 40:39, s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Šestom tricom odličnog 23-godišnjeg, 196 cm visokog Hrštića, Šibenka u 23. minuti opet vodi s 50:47, u 29. minuti tri poena postiže Perković i već je 60:56. U posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 63:60 za momke s Baldekina.

U uzbudljivoj završnici, Mekić tricom u 35. minuti dovodi svoju momčad u prednost 68:71, zatim, za tri poena pogađa i Žganec, i već je 68:74 za igrače s Višnjika. Minutu i pol prije kraja košem Browna, Šibenka je na dva koša zaostatka, 75:77. Na kraju, Zadar je teškom mukom upisao pobjedu za konačnih 75:80.

Kod Zadra najbolji je bio Dario Drežnjak s 23 koša i 15 skokova.

Šibenku je s 28 poena predvodio, Hrštić (7 trica), uz 6 skokova i 4 asistencije.

Zadar će u srijedu 11. listopada s početkom u 20 sati, u 3. kolu FAVBET Premijer lige u dvorani Krešimir Ćosić biti domaćin Alkaru iz Sinja. Prije tog dvoboja, igrači Danijela Jusupa u ponedjeljak 9. listopada od 18 sati, gostuju u Podgorici kod Studentskog centra u 2. kolu ABA lige.