Braća Sinković u finalu Europskog prvenstva
![](https://i0.wp.com/www.antenazadar.hr/wp-content/uploads/2016/07/braca-sinkovic.jpg?fit=1200%2C799&ssl=1)
Braća Valent i Martin Sinković plasirali su se u finale dvojca na pariće na Europskom veslačkom prvenstvu koje se održava na Bledu. U svojoj polufinalnoj skupini bili su najbrži s vremenom 6:17.55, ostavivši iza sebe posade Irske (6:18.81) i Belgije (6:21.13).
– Utrka se odvijala po planu, znali smo da će Irci malo zaostati i da moramo gurati do kraja. Imali su jak finiš, ali imali smo kontrolu i nije bilo problema, rekao je Valent Sinković.
– Zadovoljni smo! Puno zadovoljniji nego s prvom utrkom. Očekivali smo Irce, iskontrolirali smo utrku, ali trebat će biti još bolje u finalu, nadodao je Martin Sinković.
Iz druge skupine u A finale su se plasirale posade Nizozemske, Italije i Španjolske ostavivši iza sebe Francuze, aktualne olimpijske i svjetske pobjednike.
Finale je na rasporedu sutra, 28. svibnja u 12:53 h.
– Bit će puno naših navijača koji su najavili dolazak. Pozivamo i sve ostale na Bled jer će stvarno biti dobre utrke! – zaključio je Valent Sinković.