U županiji utrošeno 60 tisuća doza, dnevno se cijepi 1400 ljudi: “To je jedini način da se vratimo u normalan život”
![](https://i0.wp.com/www.antenazadar.hr/wp-content/uploads/2021/04/Medic-Visnjik-.jpg?fit=1600%2C900&ssl=1)
Cijepljenje u Zadarskoj županiji ide predviđenom dinamikom i sva pristigla cjepiva se utroše. Prema podacima Stožera civilne zaštite Zadarske županije, do sada je utrošeno oko 60.000 doza cjepiva, najviše Pfizer cjepiva. Dnevno se u prosjeku cijepi 1400 ljudi, oko 900 na Višnjiku, 300 u ambulantama obiteljske medicine te 200 u Zavodu za javno zdravstvo.
Do sada su organizirano cijepljeni turistički djelatnici, prosvjetni djelatnici u osnovnim i srednjim školama te na Sveučilištu, dio medijskih djelatnika, djelatnici policije, dječjih vrtića te raznih tvrtki na našem području.
Povoljnija epidemiološka situacija rezultat je i procijepljenosti stanovništva pa iz Županijskog stožera pozivaju sve one koji se do sada nisu cijepili da se prijave kod svojih obiteljskih liječnika ili putem platforme cijepise.zdravlje.hr/ jer to je jedini način vraćanju u normalan život.