Milanovićev novi savjetnik za vanjsku politiku porijeklom je iz Biograda i vrsni je kuhar!
![](https://i0.wp.com/www.antenazadar.hr/wp-content/uploads/2020/11/71gbWFzXqML._RI_.jpg?fit=1920%2C1080&ssl=1)
Predsjednik države uskoro bi mogao dobiti još jedno pojačanje u svom savjetničkom timu. Kako se čuje u diplomatskim krugovima Milanović planira imenovati veleposlanika u Vatikanu Nevena Pelicarića za svog savjetnika za vanjsku i europsku politiku.
Naime, Pelicarić je veleposlanik pri Svetoj Stolici od 2016. i uskoro mu istječe mandat, a kako stvari stoje, trebao bi ga zamijeniti HDZ-ov Davor Ivo Stier.
Pelicariću savjetovanje Zorana Milanovića u vanjskoj politici nije neka novina obzirom da je upravo on bio i savjetnik za vanjsku politiku Zoranu Milanoviću i kada je bio premijer, prenosi Večernji.hr.
Neven Pelicarić porijeklom je iz Biograda.
Inače je i odličan kuhar.
2014. godine španjolski gastronomski televizijski kanal snimio je epizodu u kojoj Neven Pelicarić predstavlja kontinentalnu i istarsku kuhinju. Ta je epizoda dobila nagradu Hrvatske turističke zajednice ‘Zlatna penkala’ kao najbolji gastronomski TV program o Hrvatskoj za 2014. godinu.