Vlasnik zadarske teretane; “Zatvaranjem se unosi psihoza i strah među poduzetnike, pustite nas da radimo”

Stožer civilne zaštite u srijedu je, na prijedlog županijskog stožera Splitsko-dalmatinske županije, a zbog velikog broja zaraženih na području te županije, uveo niz strožih mjera za područje te županije, među ostalim, i o 14-dnevnoj obustavi rada teretana, fitness centara i drugih oblika organizirane rekreacije.

Vlasnici splitskih, ali i ostalih fitnes centara su ogorčeni i mišljenja su da se radi o neutemeljenoj mjeri koja ne može zaživjeti. Iako su vrata zadarskih centara još uvijek otvorena, razgovarali smo s vlasnikom zadarskog fitness centra Popaj, Blaženkom Mrkićem koji ne krije svoje nezadovoljstvo. Smatra da je mjera diskriminirajuća jer se zatvorila samo jedna djelatnost.

– Nisu se zatvorili nikakvi drugi objekti, nikakvi trgovački centri, restorani ni kafići, ništa gdje je prijavljena nekakva zaraza. Čak i ti kafići koji rade rade do ponoći, jedino što se u ovom slučaju zatvorilo su fitness centri. U fitness centrima, kako u mom, tako i u drugima, jer komuniciram s kolegama iz Splita i Zagreba, imamo toliko tih dezinficijensa i toliko se pazi na dezinficiranje sprava, a osim toga, svaki vježbač za sobom dezinficira spravu. Kad se ulazi u centar ulazi se na dezinfekcijski tepih, ruke se dezinficiraju prilikom ulaska. Ako je netko pozitivan na koronatest, pitali su ga gdje je bio u zadnjih 48 sati, ali on nije bio samo u nekom fitness centru nego i u trgovačkom centru, kafiću, restoranu i ne znam gdje.

Mislite da će mjera, ukoliko se odredi za Zadarsku županiju, pogoditi vlasnike fitness centara?

– Ja bi kao vlasnik centra bio najsretniji, a i svi moji kolege, da ne moramo dobiti ništa od države i da nas puste da radimo sami i da se pridržavamo mjera koje su nam oni propisali i po kojima smo svi otvorili svoje centre. Ne treba nam država davati ništa, najsretniji smo kad mi plaćamo državi ono što trebamo plaćati svaki mjesec, da radimo i da imamo prihode kojima možemo sve to skupa financirati. Želimo da nas se pusti da radimo, da nas se kontrolira, da se pridržavamo mjera, da se vrši dezinfekcija, da se sve provjetrava i da se pridržavamo mjera. Ako netko i prijavi da je bio u teretani, a pozitivan je na koronu, to ne znači da je on u tom centru dobio koronu. On je mogao biti na sto mjesta i dobiti koronu. Teško je utvrditi da je on koronu dobio baš u tom centru, ali ako i je, onda zatvorimo taj centar na 24 sata, doći će dečki i dezinficirati ga, djelatnici će se testirati i sutra se centar ponovno otvori i nastavi s radom. Ako oni kažu da trebamo naučiti živjeti s virusom onda je to neki suživot sa virusom. Zatvaranje i unošenje psihoze i straha među nas poduzetnike, to nije suživot s virusom nego izazivanje straha i panike.

Hoće li tko kompenzirati gubitke vašim kolegama iz Splitsko-dalmatinske županije?

– O tome se ne govori jer je to uvedeno na knap na 15 dana i ja ne vjerujem da će tim ljudima u Splitu ili ne daj bože u Zadru itko išta kompenzirati. Ne tražimo ništa od države nego da nas puste da radimo i da se priviknemo na suživot s virusom, rekao nam je Mrkić.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...