Zadar na drugom mjestu po potražnji stanova, prosječna cijena kvadrata 1879 eura

Podaci oglasnika Crozilla.com pokazali su kako su tijekom lipnja cijene stanova pale upravo u gradovima gdje su „kvadrati“ najskuplji.

Lipanjske cijene bilježe porast vrijednosti od 0,1 posto na mjesečnoj, te 3,2 posto na godišnjoj razini, a pad cijena, prema podacima oglasnika Crozilla.com bilježe samo pojedini gradovi na moru.

Najveći mjesečni pad cijena stanova tijekom lipnja je zabilježen u Opatiji. Tamošnje su cijene pale za 2,2 posto, a za jedan se metar kvadratni u prosjeku tražio iznos od 2885 eura.

Pad od 1,6 posto, prema podacima oglasnika Crozilla.com bilježi  Dubrovnik u kojem su se cijene stanova spustile na 3875 eura po „kvadratu“.

Stanovima na području Umaga cijena je na mjesečnoj razini pala za 1,3 posto, te je tijekom lipnja iznosila 1954 eura po četvornom metru.

Mjesečni pad od 0,6 posto bilježe Poreč u kojem se za „kvadrat“ stana u prosjeku tražilo 1724 eura, te Senj u kojem je prosječna tražena cijena metra kvadratnog iznosila 1205 eura.

U Splitu se lipanjska cijena spustila na 2275 eura, što je 0,4 posto niže nego mjesec ranije.

Najveći mjesečni porast cijena stanova tijekom lipnja je, prema podacima oglasnika Crozilla.com zabilježen u Šibeniku gdje su cijene metra kvadratnog porasle za 2,7 posto te su se popele na 1564 eura.

U Puli su cijene stanova na mjesečnoj razini porasle za 1,7 posto, te su tijekom lipnja u prosjeku iznosile 1365 eura po „kvadratu“.

Analiza podataka oglasnika Crozilla.com pokazala je kako mjesečni porast cijena stanova od 0,4 posto bilježe Rijeka – gdje je prosječna tražena cijena iznosila 1383 eura po četvornom metru, i Zadar u kojem se za „kvadrat“ u prosjeku tražilo 1879 eura.

Analiza podataka oglasnika Crozilla.com pokazala je kako se tijekom lipnja najviše pretraživala ponuda stanova koji se prodaju na području Zagreba, Zadra, Splita, Pule i Osijeka.

Kada je riječ o potencijalnim stranim kupcima, takvi su najveći interes pokazali za stanovima u Zagrebu, Splitu, Makarskoj, Poreču i Puli, a najčešće su dolazili iz BiH, Njemačke, Austrije, Švicarske i Slovenije.

Možda vas zanimaju i ove priče
Kažite što mislite o ovoj temi
Loading...