U Zadru padaju cijene kuća, u prosjeku se za kvadrat traži 1643 eura
Podaci oglasnika za nekretnine Crozilla.com pokazali su kako su kuće i tijekom ožujka najviše cijene zadržale na Jadranu, a pritom prednjače Dubrovnik, Opatija i Split.
Prosječna tražena cijena kuće u Dubrovniku je tijekom ožujka iznosila čak 3904 eura po četvornom metru, što na mjesečnoj razini predstavlja porast od 1,9 posto, te 4,9 posto na godišnjoj razini.
Cijene kuća u Opatiji bilježe blagi pad od 0,3 posto na mjesečnoj i 0,4 posto na godišnjoj razini, pa je tražena cijena „kvadrata“ u prosjeku iznosila 2282 eura.
U Splitu se, prema podacima oglasnika Crozilla.com, za jedan metar kvadratni u prosjeku tražilo 2003 eura, što je 3 posto manje no mjesec ranije, te 6,6 posto manje no lani u istom mjesecu.
Mjesečni porast cijena kuća od 2,6 posto tijekom ožujka je zabilježen u Šibeniku u kojem se za jedan metar kvadratni, s uključenom cijenom okućnice, u prosjeku tražilo 1356 eura.
Zadar bilježi pad cijena kuća od 1,2 posto na mjesečnoj i 6,7 posto na godišnjoj razini, a prosječna tražena cijena „kvadrata“ u prosjeku je iznosila 1643 eura.
Analiza podataka Crozilla.com pokazala je kako su najniže cijene kuća zabilježene u manjim gradovima u unutrašnjosti, pa je tako cijena „kvadrata“ u Bjelovaru iznosila 480 eura, u Sisku 502 eura, u Osijeku 608 eura, a u Varaždinu 660 eura.
Prosječna tražena cijena „kvadrata“ kuće u Slavonskom je Brodu tijekom ožujka iznosila 662 eura.
Kuće u Zagrebu tijekom ožujka nisu bile pretjerano zanimljive posjetiteljima oglasnika Crozilla.com, a zabilježen je i pad njihovih cijena. Za „kvadrat“ tamošnjih kuća u prosjeku se tražilo 1223 eura što je 1,6 posto manje no mjesec ranije. No, unatoč mjesečnom padu, cijene su bile 1,2 posto više no lani u istom mjesecu
Podaci oglasnika za nekretnine Crozilla.com pokazali su kako se tijekom ožujka najviše pretraživala ponuda kuća za prodaju na području Osijeka, a zatim Poreča, Samobora, Šibenika i Kaštela.
Potencijalni strani kupci najveći su interes pokazali za kućama na Jadranu, a pretežno za onima na otoku Viru, a zatim u Puli, Umagu, Vodicama te Crikvenici i Medulinu.