2. Pop – up muzej: “Šezdesete – desetljeće u kojem su suknje bile kratke, kosa duga, a nade velike”
I ove godine Narodni muzej Zadar želi nastaviti lijepu suradnju s građanstvom koja je započeta lani na Noći muzeja 2015. s prvim Pop-up muzejem na temu “Sićaš li se?”. Pop-up muzej je privremena, kratkotrajna izložba kreirana od strane sudionika, kojoj je cilj otvoriti put konverzaciji o nekoj temi preko predmeta i priče o njima. To je odličan način da porazgovarate sa sugrađanima, naučite nešto novo i zabavite se! Pozitivne reakcije sudionika prvog Pop-up muzeja kao i posjetitelja potakli su nas da ponovno angažiramo sve zainteresirane u stvaranju zajedničke izložbe. Tema ovogodišnjeg Pop-up muzeja je: “Šezdesete – desetljeće u kojem su suknje bile kratke, kosa duga, a nade velike”, a vezuje se uz izložbu “Hemeroteka kao kronika muzeja” i DVD projekciju fotografija Ante Brkana koja će tematski biti vezana za šezdesete godine prošlog stoljeća.
Pozivaju se stoga građanu Zadra da donesu predmet kojim žele prikazati svoje sjećanje na šezdesete godine 20. stoljeća u Zadru, neki trenutak, događaj, uspomenu na osobu ili mjesto kojeg više nema i na taj način sudjeluju u kreiranju zajedničkih sjećanja i priča iz prošlosti grada. Ako ste pripadnici mlađe generacije, organizatori vas pozivaju da angažirate svoje roditelje ili djedove i bake da svojim sjećanjima i predmetima pridonesu zajedničkom stvaranju izložbe.
Svoje predmete, sjećanja i uspomene možete donositi u Galeriju umjetnina od ponedjeljka 18. 1. do ponedjeljka 25. 1. 2016. (osim nedjelje, 24. 1.) u terminu od 9 do 13 sati, a srijedom i od 15 – 19. Predmeti će biti izloženi na Noći muzeja 29. siječnja 2016. od 18 do 01 sati u prostoru Galerije umjetnina, Medulićeva 2, gdje će se uz slobodan ulaz moći razgledati naredna dva tjedna, do 14. veljače 2016. u redovnom terminu za posjete Galeriji umjetnina (ponedjeljak – petak od 9 do 13, srijeda od 15 do 19; subotom i nedjeljom zatvoreno). Vrjedniji predmeti biti će izloženi u vitrine.
Zamoljeni ste da prilikom donošenja predmeta ostavite svoje ime, prezime i kontakt kako biste nakon završetka izložbe bili obaviješteni o povratu istih. Poželjno je da uz predmet napišete kratak tekst kojim ćete ispričati svoje sjećanje ili doživljaj vezan uz njega, te svoje ime i prezime (koje ako to ne želite, neće biti istaknuti na izložbi).
Pop – up organiziraju Galerija umjetnina i Dokumentacijska služba Narodnog muzeja Zadar.