Što pogrešno radite s kupaćim kostimom
Kao da nam nije dovoljno teško pronaći kupaći kostim u kojem se dobro osjećamo, dodatni problem stvara pravilno održavanje jer ako želite da traje što dulje, ipak se oko njega morate malo potruditi.
Direktorica u poznatoj tvrtki Speedo, Kate Wilton, te Sandi Sterner iz Perry Ellis Internationala, objasnili su za Huffington Post kako što dulje očuvati omiljeni kupaći kostim i izbjeći tipične pogreške.
Ispiranje i pranje
Kada dođete s plaže, najčešće ste umorni od vrućine pa se odmah idete rashladiti i isprati od soli, a isti tretman potreban je i kupaćem kostimu. Sol će uništiti tkaninu ako ga ne isperete nakon svakog kupanja.
Perilica je out
Sigurno je najlakše ubaciti kupaći kostim u perilicu rublja, ali bolje će biti očuvan ako ga perete na ruke. Činite to u hladnoj vodi i blagim deterdžentom, a ako ste u žurbi ili nemate deterdžent, može proći i šampon.
Vruća voda je loša za materijal
Vruća voda uništavat će niti u materijalu pa će se kupaći kostim razvući i izgubiti oblik. Upravo zato se preporučuje pranje u hladnoj vodi, a volite li se kupati u bazenima s vrućom vodom, računajte na to da ona loše utječe na tkaninu, baš kao i klor.
Birajte poliester umjesto spandeksa
Stručnjaci se slažu u mišljenju da spandeks ima kraći vijek trajanja jer se vlakna opuštaju i pucaju pa će vam se kupaći kostim uništiti čak i ako ga pretjerano ne nosite.