Zadar “iščupao” pobjedu protiv MZT-a

Zaslužena pobjeda košarkaša Zadra u susretu 8. kola regionalne ABA lige. Rezultatom 72:70 u dvorani Krešimira Ćosića porazili su momčad MZT-a iz Skoplja.

Odlično su Zadrani krenuli u susret te su nakon uvodnih deset minuta vodili 26:16. I u drugoj četvrtini nastavili su s dobrom igrom, košem Lawrenceau 18. Minuti imaju i do tada najvećih +14 (38:24) dok se na poluvrijeme otišlo njihovim vodstvom 44:31.

Sredinom treće četvrtine gosti su smanjili na -6 ali na krilima Ante Đuguma, Zadar u 28. minuti ima i najvećih +15, 61:46, dok je semafor uoči zadnjih deset minuta pokazivao Zadar 61, MZT 47.

Serijom 14:0, MZT je četiri minute prije kraja stigao na zaostatak od svega pola koša (67:66), minut i pol prije kraja bilo je 69:69. Dijan pogađa za 71:69, Gečevski promašuje tricu za vodstvo gostiju, Ramljak promašuje oba slobodna bacanja. Na drugoj strani Kostovski pogađa jedno za 71:70 Zadra uoči posljednjih šest sekundi.

Lopta je bila za domaćina, Lawrence je pogodio jedno od dva bacanja, 72:70 je za Zadar. Posljednji napad imaju gosti, išli su na izjednačenje, šut za dva promašio je Kostovski, iscurilo je vrijeme te je moglo početi slavlje Zadrana zbog treće ovosezonske pobjede.

Prvi strijelac Zadra bio je Marko Ramljak s 15 koševa, u sljedećem kolu Zadar gostuje kod Cibone.

KK Zadar – MZT Aerodrom Skopje 72-70 (26-15, 18-16, 17-16, 11-23)

KK Zadar: Bašić, Kraljević 9, Lawrence 10, Perić, Sobin 2, Đugum 8, Ramljak 15, Batur 3, Dijan 9, Car, Prostran 2, Šutalo 14.

MZT Aerodrom Skopje: Sinovec 11, Markovski, Kostovski 11, Lučić 5, Stojanovski 11, Gečevski 7, Mladenovski, Čekovski 11, Reynolds 7, Davis 7.