Šibenčanke bolje!

U šestom kolu A1 ženske košarkaške lige Zadar je odigrao gostujuću utakmicu protiv ŽKK Šibenika, a susret je završio uvjerljivom pobjedom domaćih i rezultatom 81:40.

Prve koševe za Šibenik postiže Zadranka Ana Vrsaljko i to iz slobodnih bacanja, a nakon četiri minute igre, Šibenke vode 10:0.
Do kraja četvrtine Zadranke pokušavaju, ali semafor pokazuje 25:12.

Druga četvrtina ide u sličnom smijeru kao i prva, te nakon četiri minute igre koš postiže Marinović za skromnih 30:14. Trenerica Marija Mazija na četiri minute do poluvremena dobiva tehničku, a Vrsaljko od četiri slobodna pogađa svega dva. Tada Frakin šutira za 33:19, a potom i Marin pogađa dva slobodna, ali zapisnički stol bilježi samo jedan ( na poluvremenu Mazija prigovara i upisuju taj jedan). Rezultat poluvremena je 40:21.

Prve koševe u redovima Zadra, nakon tri minute igre, postiže Nikpalj za 46:23, a treća četvrtina završava rezultatom 59:34. Zadnja četvrtina pruža puno loše igre s obje strane, a na samo minutu do kraja Šibenik vodi 81:40, što je ujedno i konačni rezultat susreta. Puno promašenih koševa Zadra, dovodi ih do još jednog poraza, a za koji je Mazija ostavljala mogućnost pobjede i dobre igre naših cura.

Za istaknuti je šut Zadranki koji ukupno iznosi svega 11/52, dok paralelno s tim Šibenke gađaju  30/63. U redovima Zadra, šuterica Ina Marin, pogađa za dva 0/4, a za tri 0/7.

ŽKK Šibenik : ŽKK Zadar 81:40

ŽKK Zadar: Štrmelj 6, Dražević N., Frakin 2, Marin 3, Sikirić 2, Nikpalj, Erslan 7, Milovac 2, Dražević V., Radovčić 5, Marinović 15.

ŽKK Šibenik: Petković, Mašić 21, Dujić 3, Solić 2, Gambiraža 2, Dujić A. 2, Periša 6, Semren 11, Di Maulo, Vrsaljko 19, Križanac 4, Bačić 11.