Županijska skupština danas o proračunu, Agencijama i Kazalištu lutaka

U prostorima Županije danas se održava sjednica Županijske skupštine, na kojoj će se pred vijećnicima naći i prijedlog proračuna za sljedeću godinu, koji bi trebao iznositi oko 205 milijuna kuna. No, to neće biti jedina financijska točka kojom će se danas baviti vijećnici. Oni će, naime, raspravljati i o prijedlogu rebalansa ovogodišnjeg proračuna.
Također, danas će se raspravljati i o prijedlogu osnivanja AGRRA-e, agencije za ruralni razvoj Zadarske županije, ali i ZADRA NOVA, agencije za razvoj županije. Ova potonja, naime, samo je nastavak poslovanja postojeće agencije za razvoj – ZADRA, koja će zadržati jednaki broj zaposlenika na istim funkcijama, kako se špekuliralo u javnosti.
Od ostalih tema koje će se danas naći na stolu vijećnika rasprava je o cestama, radu Županijske lučke uprave, ali i programski i financijski okvir Kazališta lutaka za trogodišnje razdoblje od 1. siječnja 2013. do 31. prosinca 2016.